Her kan du se lodtrækningen for Race to Himmerland 2015

Her kan du se lodtrækningen for Race to Himmerland 2015

Mandag aften blev der trukket lod til Race to Himmerland 2015.

I alt skulle 76 professionelle fordeles ud over 76 hold. Her kan du se, hvordan lodtrækningen tog sig ud, og hvem der fra torsdag – lørdag skal spille med hvem, når Race to Himmerland 2015 løber af stablen.

Du kan se et skema med resultatet af lodtrækningen helt nederst, men har du god tid, så kan du se en video af, hvordan det hele forløb.

Ved Race to Himmerland spiller en professionel sammen med en amatør/sponsor. Der spilles i firebolde, som således består af to amatører og to professionelle. 

Starttider og hvordan fire-boldene ser ud for turneringen offentliggøres tirsdag.

Se lodtrækningen her.

Hold Pro
ECCO 1 Oliver Suhr
Willis Simon Gundorph
ECCO 2 Björn Pettersson
ECCO 3 Riku Mattila
Himmerland Golf 1 Jonas Haglund
Himmerland Golf 2 Niklas Dahlgren
Bones 1 Patrick O’neil
Bones 2 Andreas Andersson
Comentum 1 Daniel Løkke
Comentum 2 Christofer Blomstrand
F&H 1 Rasmus Hjelm
F&H 2 Martin Amtkjær
Bæklund 1 Åke Nilsson
Bæklund 2 Christopher Feldborg-Nielsen
Kop & Kande Farsø Christian Bæch
Dansk Vinhandel Pontus Ellerström
IAT A/S 1 Allan Werner
IAT A/S 2 Benjamin Poke
Freja 1 Tapio Pullkanen
Freja 2 Christopher Lang
CPF 1 Fredrik Gustavsson
CPF 2 Erik Myllimäki
Horsens Tæppetorv 1 Gustav Adell
Horsens Tæppetorv 2 Niclas Hellberg
Horsens Tæppetorv 3 Jakob Kollerup
Horsens Tæppetorv 4 Christian Aronsen
Horsens Tæppetorv 5 Björn Hellgren
Smykker & Ure 3 Nikolaj Høgh
Acubiz 1 Jesper Lerchedahl
Acubiz 2 Nikolaj Nissen
Acubiz 3 Christoffer Lange
Acubiz 4 Nicolaj Tinning
HYTEK A/S 1 Patrick Winther
HYTEK A/S 2 Kristian K Johannessen
Kastberg A/S Kasper Estrup
DANSØ Emil Othberg
SP Edelved 1 Robin Askstrand
SP Edelved 2 Tobias Rosendahl
Team Bisgaard 1 Joakim Wikström
Team Bisgaard 2 Knud Storgaard
ETK EMS Skanderborg 1 Sondre Erevik
ETK EMS Skanderborg 2 Andreas Grönkvist
Astrup Design Mathias Johansson
Kloden Eirik Tage Johansen
Korsør Byggeservice 1 Mark Haastrup
Korsør Byggeservice 2 Anders Schmidt Hansen
J. Poulsen Shipping ApS 1 Max Munther
J. Poulsen Shipping ApS 2 Mathias Seppänen
Golfbox 1 Peter Vejgaard
Golfbox 2 Sebastian C. Hansson
Nybolig Korsør 1 Erik Oja
Nybolig Korsør 2 Sebastian Hansson
Team PTO 1 Mads Kristensen
Team PTO 2 Victor Faltau
Backtee 1 Mattias Bohlin
Backtee 2 Søren Schulze Pettersson
DAFA 1 Christian Skjøth
DAFA 2 Stephan Juul
Dansk Vejsikring  Max Eichmeier
EA Værktøj Eric Blom
Aalborg Dental Gustaf Kocken
Implantanklinikken Daniel Jennevret
Smykker & Ure 1 Filip Brattse
Smykker & Ure 2 Mattias Eliasson
LTI 1 Simon Willer
LTI 2 Jesper Kennegård
LTI 3 Marcus Larsson
LTI 4 Jesper Olsson
Niels Viuff 1 Mark Suursalu
Niels Viuff 2 Ole Berge Ramsnes
Bonden & Bedemanden 1 Joachim Szöts
Bonden & Bedemanden 2 Jonathan Åghren
Morten Nørgaard Niklas Bruzelius
Jan Sondrup Richard Pettersson
Dansk Golf Akademi Jesper Gunder Larsen
Lune Carlsen Jacob Pingel Lauridsen

 

 

Comments are closed.