Teetimes for Samsø Classic Pro-Am

As this tournament is played in Pro-Am format the two first rounds tee times can not be found in the normal scoring section Pls. refer to the below list.

Team

Time 1. r.

Hole 1. r.

Pro 1. r.

Time 2. r

Hole 2. r

Pro 2. r

Gruppe 1 

65 Plus

07:30

1

Marcus Larsson

13:00

15

Nikolaj Kokholm

Carlsberg

07:30

2

Niclas Johansson

13:00

14

Philip Hartig

Dream Team Svenningsens

07:30

3

Henrik Hilford Brander

13:00

13

Pontus Ellerström

MediaPrint 1

07:30

4

Lasse Sonne Nielsen

13:00

12

Jonathan Åhgren

GDH

07:30

5

Richard Pettersson

13:00

11

Nikolaj Nissen

Lasses, Samsø Tømrer, Brundby hotel

07:30

6

Sander Nielsen

13:00

16

Richard Pettersson

MediaPrint 2

07:30

8

Nikolaj Kokholm

13:00

9

Malcolm Kokocinski

MediaPrint 3

07:30

9

Malcolm Kokocinski

13:00

8

Gustav Åkesson

Samsø Festival

07:30

10

Nikolaj Nissen

13:00

10

Mattias Eliasson

Salg af golfhuse

07:30

11

Kristian Nielsen

13:00

6

Peter Malmgren

Samsø Rengøringsservice – Xl Byg

07:30

12

Gustav Åkesson

13:00

5

Kristian Nielsen

Team Mkom

07:30

14

Pontus Ellerström

13:00

4

Lasse Sonne Nielsen

Xl-print

07:30

15

Philip Hartig

13:00

3

Niclas Johansson

Team MediaPrint 5

07:30

16

Mattias Eliasson

13:00

2

Henrik Hilford Brander

EA Værktøj T og S Løsning

07:30

17

Jonathan Åhgren

13:00

18

Sander Nielsen

Ballen Badehotel

07:30

18

Peter Malmgren

13:00

1

Marcus Larsson

 Gruppe 2

ECCO 1

13:00

1

André Kasprzak

07:30

10

Kim Wilhelmsen

ECCO 2

13:10

1

Jesper Thuen

07:40

10

André Kasprzak

DAT

13:00

2

Kim Wilhelmsen

07:30

9

Jesper Thuen

FH Holding

13:00

3

Oliver Suhr

07:30

18

Nikolaj Ladefoged

FREJA

13:00

4

Jesper Kennegård

07:30

17

Søren S Pettersson

Highlight

13:00

5

Benny Ahlenbäck

07:30

16

Oliver Suhr

RevisorGruppen Svendborg

13:00

6

Søren S Pettersson

07:30

15

Eric Blom

Løkke

13:00

7

Daniel Løkke

07:30

14

Thomas Løkke

Maskinsnedkeriet Phønix ApS

13:00

8

Anders Kristiansen

07:30

13

Daniel Slott Mogensen

MediaPrint 4

13:00

9

Daniel Slott Mogensen

07:30

12

Thomas Pahuus

Club La Santa

13:10

9

Morten Hedegaard

07:40

11

Patrick O´neil

KASTRUP Vinduet

13:00

10

Thomas Løkke

07:40

16

Kristian Grud

Actona Company

13:10

10

Kristian Grud

07:40

4

Simon Gundorph

Samsø Efterskole

13:00

11

Eric Blom

07:30

8

Morten Hedegaard

Willis

13:00

12

Simon Gundorph

07:30

7

Oliver Nyholm

SØMS

13:00

13

Christoffer Lange

07:30

6

Mads Kristensen

Team Deku-stans

13:00

14

Nikolaj Ladefoged

07:30

5

Benny Ahlenbäck

Team IUM

13:00

15

Patrick O´neil

07:30

4

Mattias Johansson

Volleyboys

13:00

16

Mads Kristensen

07:30

3

Christoffer Lange

Westwind

13:00

17

Thomas Pahuus

07:30

2

Daniel Løkke

Surfline

13:00

18

Oliver Nyholm

07:40

1

Anders Kristiansen

Coolgray

13:10

18

Mattias Johansson

07:30

1

Jesper Kennegård

 

Comments are closed.