Mathias Ballard vinder på Rømø – Disse 22 spillere er videre til NGL Final Stage QS

Her er resultatet af Nordic League 1st Stage Qualifier Denmark på Enjoy Resorts Rømø.

1

BALLARD, Mathias (a)

-9

68

67

135

T2

ARNORSSON, Runar (a)

-5

67

72

139

T2

PETURSSON, Bjarki (a)

-5

68

71

139

T4

TØTTENBORG, Frederik Severin (a)

-4

70

70

140

T4

FRIEDRICHSEN, Sebastian (a)

-4

70

70

140

6

SØRENSEN, Andreas Hillersborg (a)

-3

70

71

141

T7

SEJR, Frederik (a)

-2

68

74

142

T7

POKE, Tobias

-2

71

71

142

T9

FROSCH, Søren Marquardt

-1

74

69

143

T9

HONKALA, Matias (a)

-1

70

73

143

T11

HEDMARK, Frederik (a)

Par

74

70

144

T11

BUKRINSKY, Simon (a)

Par

72

72

144

T11

WENDT, Oliver

Par

74

70

144

T14

LANGKILDE, Mads (a)

+1

71

74

145

T14

THORSØE, Jesper

+1

71

74

145

T14

BERGMOS, Mikkel

+1

72

73

145

T17

SANDBERG, Filip

+3

73

74

147

T17

JULIUSSON, Aron (a)

+3

73

74

147

T19

STAALBO, Peter

+4

71

77

148

T19

DAM SCHOU, Patrick

+4

71

77

148

T19

JENSEN, Nicolai Røgen (a)

+4

73

75

148

T19

HIETALA, Alex (a)

+4

78

70

148

 

————————————–

 

 

 

 

T19

JESPERSEN, Oliver Snedker (LOST PLAY- OFF)

+4

74

74

148

 

————————————-

 

 

 

 

T24

SØRENSEN, Jonas Lykke (a)

+5

73

76

149

T24

SØRENSEN, Patrick Thinghuus (a)

+5

73

76

149

T24

STORGAARD, Knud

+5

73

76

149

T24

SKJERBEK, Emil (a)

+5

71

78

149

T24

GARDARSSON, Ragnar (a)

+5

74

75

149

29

PETERSEN, Jonas Lykke (a)

+6

78

72

150

T30

HENRIKSSON, Pontus (a)

+8

75

77

152

T30

WIIS, Sebastian (a)

+8

73

79

152

T30

BIRKELUND, Frederik (a)

+8

75

77

152

33

MADSEN, Magnus Kofoed (a)

+9

75

78

153

34

BRESSUM, Kristian Hjort (a)

+10

75

79

154

35

HERRINGE, Alexander (a)

+11

73

82

155

T36

NÄSLUND, Robin

+12

79

77

156

T36

STENDEVAD, Andreas

+12

78

78

156

T36

OLSEN, Rune Jesper

+12

80

76

156

39

DAHL, Nicolai (a)

+13

76

81

157

40

MOLDOW, Søren (a)

+14

78

80

158

41

PLAMBECK, Jacob (a)

+15

79

80

159

T42

FALKEDAL, Max (a)

+16

77

83

160

T42

RACHLITZ, Nikolaj Puggaard (a)

+16

82

78

160

44

DRIMER, Frederik (a)

+18

82

80

162

45

WILLEMARK, Elias (a)

+19

82

81

163

46

OSALA, Oskar (a)

+20

83

81

164

47

LINDHJEM, Martin

+22

83

83

166

48

LOHMANN, Sebastian (a)

+24

82

86

168

49

HANSEN, Kenneth (a)

+25

84

85

169

50

HORNSHØJ, Jacob (a)

+26

80

90

170

51

WESTENHOLZ, Ludvig (a)

+27

90

81

171

T52

JACOBSGAARD, Rasmus Broeng

+30

85

89

174

T52

RODRIGUEZ REYES, Arthur (a)

+30

86

88

174